Uskrsna kružna tura kroz Badnjevice

Kako je prošla ovogodišnja tradicionalna Uskrsna kružna tura kroz kanjon Badnjevice, pročitajte iz izvješća glavnog vodiča Milana Buljana.

Nakon jutarnje kave, čaja, rakije uslijedila je dobrodošlica uz dobru marendu za sve naše goste. Krenuli smo prema planu uz obavezno upoznavanje i predstavljanje vodiča sudionicima ture uz kratki opis staze. Nakon 20-ak minuta naše „metle“ obavijestile su glavnog vodiča da grupa broji 233 planinara iz 23 planinarske udruge. Sama planinarska tura protekla je po planu bez većih problema, a na pola staze kod Skakala naše vrijedne članice i članovi dočekali su goste i priredili zakusku s ponudom raznih pića, a poslije okrijepe i odmora uslijedila je i zajednička fotografija. Mali problem koji smo imali riješile su naše „metle“ Mijo i Mara uz suradnju članova HGSS-a stanice Makarska. Nakon 5 i pol sati hodnje na završnu (početnu) točku vraćaju se i zadnji planinari uz pratnju odgovornih vodiča iz našega društva. Nakon povratka i zajedničkog ručka uslijedila je dodjela zahvalnica svim udrugama, a potom se nastavilo s druženjem u veselom ozračju s pjesmom i plesom. Na kraju, zahvaljujemo svim planinarskim društvima koja su se odazvala na ovaj izlet, a posebna zahvala marljivoj i neumornoj logistici našega društva. Povratne informacije gostiju su pohvalne za cijelu organizaciju po svim pitanjima. Osobita zahvala našim vodičima koji su pokazali da su sposobni i odgovorni reagirat u svim situacijama. Vidimo se ponovo iduće godine.

Kratki foto prilog pogledajte ispod, a veću galeriju slika na našem FB profilu…