Stjenska vježba

Skorašnjim dolaskom proljeća, pomalo se budi, zimskim snom uspavani i naš speleološki odsjek.

Iako smo se prošlog tjedna dobovorili, u petak je pala konačna odluka da organiziramo stjensku vježbu na našoj lokaciji u Ričicama. Našli smo se na kratkoj kavi oko osam sati, pokupili opremu iz društva i produžili prema Ričicama. Dan je bio oblačan ali tih. Pogled na Zeleno jezero koje se sve više puni vodom i okolne stijene, garantirali su da će današnja vježba biti zanimljiva i opuštajuća. Vježba bila je prvenstveno usmjerena na edukaciju naših novih članova, koji su je uspješno odradili na zadovoljstvo svih nas. Uzbuđenje naših novih školaraca Ivane i Slavena bilo je veliko. Brane i Ante su opremili smijer, a Veljko je pazio na sigurnost. Uskoro je smjer gotov i vježba je mogla početi. Sve je teklo prema planu, glatko i sigurno. Sve se to naravno događalo pod budnim okom našeg Prisidnika, pomalo umornog i iscrpljenog od jučerašnjeg pohoda “100 žena na vrh Mosora”, ali vidno sritnog i zadovoljnog jer je “vidio” svoje drage prijateljice mosorašice. S obzirom na navedeno, dobio je dodatni motiv za sudjelovanje u današnjoj vježbi.