Široka jama i Nogata peć

Speleološki objekti Široka jama i Nogata peć nalaze se u blizini sela Krstatice, općina Zagvozd. Prije dvadesetak dana bili smo na ovom području i rekognoscirali ga s ciljem pronalaska ovih speleoloških objekata.

S obzirom da smo objekte pronašli, vratili smo se u potpunosti ih istražiti i nacrtati. Oba objekta su manjih dimenzija. Široka jama ima ulaz većih dimenzija ali se niz dvije manje vertikale brzo dođe na dno objekta. U morfologiji objekta, zanimljive su dvije dvorane većih dimenzija na različitim etažama. Nogata peć je špilja manjih dimenzija. Pristupačna je i dostupna bez speleološke opreme. U istraživačkoj ekipi bilo je uže vodstvo društva na čelu s neizostavnim Prisidnikom. Uz njega tajnica, počasni predsjednik i tajnik SO-a društva.

Foto prilog s ovog istraživanja pogledajte u slikama ispod…