Zavelim i Žukovica

Topla i suncem obasjana nedjelja imamila je grupu naših članova na lagani hodački izlet na obližnji Zvelim, a kao su se proveli saznajte iz fotoaparata i pera naše tajnice Jelene.

Prema nešto izmjenjenom planu akcija, na društvenom sastanku dogovorili smo se da ovog vikenda posjetimo Zavelim, naravno nismo požalili. Vremenske prilike su bile prave proljetne s mnoštvom sunca i ugodnim temperaturama što je doprinjelo dobrim međuljudskim vibracijama. Članovima društva na startu pridružili su se i kolege „brdari“ iz Posušja, kako sami sebe nazivaju. Laganim hodom prekinutim tu i tamo ćakulanjem, društvo je brzo stiglo na vrh Kolakovac, gdje smo se slikali i spustili nešto niže do ruševina stare štale pod vrhom zbog udara vjetra koji je puhao iz smjera bosansko-hercegovačkih planina još obilno okovanih snijegom. Tu se je odmaralo, sunčalo i razvijalo razne teorije, a na povratku s Zavelima svratilo se u Zagorje razgledati vodopad Žukovica koji je bio impresivan zbog dotoka velikih količina vode.

Ispod slijedi foto prilog s uspona na Zavelim i razgledavanja Žukovice…

Zavelim 16

Zavelim 4