Nastavak speleoloških istraživanja

Nakon duže stanke, špiljari su nastavili istraživanja. Operacija oka našega pročelnika i njegov oporavak ključni su razlog nerada. Za to vrijeme, špiljari su se zabavili drugim aktivnostima.

Tako tajnik pokušavao naučiti voziti turno skije, ali kako pročelnik veli, ne može se po kamenjima skijat. Oružar je našao novi posao i promijenio adresu boravka, dok je geodet zapeo u Križevcima mjereći kilometre autoputa. Rezultati mjerenja su vidljivi. Prema jamama sad se  vozi Hondom i s novom špiljarskom opremom. I drugi su pred ženidbom te rasuti svijetom kao pravi Imoćani. Iako je pročelnik uzeo na sebe obvezu napisati o istraživanju par crtica, opet je tajnik taj koji tipka i prenosi vam naše dojmove. Tako da dugo očekivano pročelnikovo obraćanje javnosti ni ovaj put nećete pročitati. Čak mu ni basnoslovno Modro jezero, na kojem je proveo jutro sabirući misli, nije pomoglo da napiše pokoju rečenicu. Na svu sreću ima nesebične tajnike u društvu. Jama je na području zaselka Sebišine u općini Runović i do sada nije istraživana. Do nje nas je odveo Ivan Bugarić kojemu se zahvaljujemo. Zbog duljeg izbivanja od speleo aktivnosti, vidljiva je nesigurnost kod opremanja i nedostatak kondicije. Jama  ima složenu morfologiju i više od sto metara kanala. U istu ćemo se uskoro vratiti, ali prije toga će svim članovima SO-a dobro doći višestruka  vježba na stijeni i rad na vlastitoj kondiciji.

Kako je proteklo istraživanje pogledajte u slikama ispod…