Prirodoslovci na jezerima

Sigurno i kvalitetno vođenje planinara i izletnika, važan je preduvjet razvoja turizma na našim jezerima, a sezona je pred vratima.

Po uzoru na naše prijatelje iz društva pod Bijakovom, aktivirano je dežurstvo vodiča i u našem društvu. Naime, broj posjetitelja našim draguljima, Crvenom i Modrom jezeru, iz dana u dan je sve veći. Kako su se već mnogo puta dokazali, najviši stupanj sigurnosti i vođenje grupama mogu pružiti naši članovi, pripadnici Vodičke službe HPS-a i HGSS-a. Tako su u utorak prirodne i povijesne znamenitosti grada Imotskog obilazili članovi Prirodoslovne sekcija Učeničkog doma iz Splita koje je doveo odgajatelj prof. Branimir Jukić, voditelj sekcije. Grupu su na Crvenom jezeru dočekala trojica imotskih planinara: Fedor, Jole i Prisidnik. Prisidnik je prirodoslovce vodio oko Crvenog i Modrog jezera do Topane pa niz skaline do trga u centru grada. Povijest, prirodno-geografska obilježja, mitove i legende, sve to Prisidnik ima u malom prstu. Učenici su uživali, vrijeme je bilo toplo, pravo proljetno, a Prisidnik bijaše izrazito dobro raspoložen. Učenici su uočili posebnu bliskost odgajateljice i našeg Prisidnika, ali o tome ćemo neki drugi put..

Evo i foto priloga s ovog posjeta našim jezerima…