Blaženi među ženama

Početak Nove godine, ujedno i početak nove planinarske sezone za naše Društvo, 4. siječnja 2014. godine otvorio je tko drugi nego naš Prisidnik.

Naš Prisidnik Veljko potajno je organizirao jedan izlet, a ekipi ga je onako šturo i nezainteresirano objavio večer prije na sastanku. Zbog toga nije naišao na odaziv od praznika neispavane i obilatom spizom umorne ekipe nas ostalih. Neki i dalje protežiraju dobru spizu i spavaju svoj zimski san pa rijetko dolaze u Društvo, a još rijeđe u planinu. Ove subote nikome se nije dalo po maglovitom vremenu tumarati južnim padinama Zavelima kojima se za malo više od ure vrimena dođe na vrh Kolakovac. Uspon mnogima nije nešto “napet” pa su glatko odpilili Prisidniku ne znajući da mu u goste stižu jake snage ženskog dijela moćnog HPD “Mosor”. Tako je naš Prisidnik na megdan mosorašicama morao poći sam iako se nama osalima čini da je upravo to i želio. Da nebi samo ostalo na šturom i dosadnom usponu u maglu zavijeni Zavelim, diplomirani vodič Veljko je svoje gošće prošetao oko i u Modro jezero, a zadovoljne i sritne mosorašice obećale su skori povratak u Imotski.

U slikama pogledajte kako se proveo “blaženi među ženama”…

Zav 011

Zav 006