Ponovo Kamešnica

Zadnjih desetak godina za produžene lipanjske praznike uglavnom smo odlazili na Velebit. I ove godine smo imali isti plan, Crnopac i Paklenicu ali usljed paklenih vrućina i nedovoljnog broja zainteresiranih članova taj izlet je otkazan.

Zbog tih razloga ostavili smo članovima društva da se sami organiziraju a u ponudi je bio tradicionalni uspon na Zavelim u organizaciji HPD Malačka tijekom subote ili neka tura po slobodnom izboru. S obzirom da je Zavelim gola planina a nalazi se u blizini mora nikako nam se nije dalo na +35* C tumarati satima po njegovom hrptu pa smo izabrali pitomu i pošumljenu Kamešnicu, točnije uspon na Konja iz Podgradine. Upravo zbog guste bukove šume i potoka koji izvire ispod Pešina vrila taj uspon idealan je ljetni izbor nas imotskih planinara, a zbog planinarske kuće na istoj lokaciji pogodan je i za višednevni boravak i planiranje dužih i daljih uspona po cijeloj Kamešnici. Nas četvero na brzinu smo se dogovorili za uspon ali u posljednji čas zbog neodgodivih obaveza Lujo i Zuborad su odlučili doći tek u ponedjeljak u zoru. Predsjednik i ja prema ranijem dogovoru zaputili smo se u nedjelju popodne. Zbog gužve na granici u Prisici startali smo tek u 19 sati netom poslije jakčeg proloma oblaka. Zbog isparavanja i mokre trave koja je dosezala do pasa bili smo mokri kao da je padala kiša ali ništa nije umanjilo odličnu atmosferu planinske večeri uz vatru i roštilj na Pešinu vrilu. U samu zoru, već prije 6 sati stigla su i navedena dvojica pa smo odmah pošli prema Konju. Jutro kao izmišljeno za uspon, sunčano, mirno i ne odveć vruće pa smo u 7.30 bili na vrhu. Bez dužega zadržavanja okrenuli smo natrag jer smo namjeravali duži odmor na Pešinu vrilu. Tijekom silaska sreli smo trojicu naših prijatelja Branu, Filka i njegova sina kojima smo se iznenadili jer smo mislili da su krenuli na memorijalni skup na Veliku Duvjakušu na Dinari. Kako su falili put na brzinu su odlučili za uspon na Konja jer su znali za nas pa su nam u susret donijeli hladno pivo na čemu im zahvaljujemo. Sve u svemu odlično provedeno vrime u odličnom društvu!
Evo i malo fotki…
Konj_Pano1