Badnjevice – markiranje staze

Prema dogovoru, dvanaestero članova Društva čekao je drugačiji i isto tako nimalo lagan posao. Naime, ranije dijelom prosječenu stazu kroz kanjon Badnjevice trebalo je završiti, zatim markirati, a na tri opasna mjesta postaviti sajlu iz sigurnosnih razloga.

Zbog toga smo se podijelili u dvije skupine. Prva i veća pošla je iz Prološca s namjerom da prosiječe stazu do spoja s već gotovim dijelom i zatim markira cijelu stazu. Druga ekipa je trebala poći iz Ričica sa sjevernog ulaza u kanjon, izbušiti rupe i fiksirati sajle.Taj dio je samo djelomično urađen jer zbog dosta hladnog i vjetrovitog vremena akumulatori bušilice kojom smo trebali zabušiti rupe za fixeve su se brzo ispraznili pa ćemo taj posao uraditi naknadno. S obzirom da im nije preostalo ništa drugo uskoro su se i oni priključili ostatku ekipe pa smo tako pojačani uspili markirati cijelu stazu kroz kanjon.

Akciju možete vidjeti u ovih par slika…

marka2

marka4