Noćniim usponom proslavljen 90-i rođendan

Noćnim usponom na vrh Biokova Svetog Juru, u u noći od subotu na nedjelju 1. - 2. srpnja 2017. godine, na naš planinarski način kako nam i dolikuje, proslavili smo 90-i rođendan društva.

Memorijal na Velikoj Duvjakuši 2017.

Već tradicionalno i ove godine na dinarskom vrhu Velika Duvjakuša 1709 m/nv obilježava se pogibija pripadnika 7. gardijske brigade Hrvatske vojske "PUMA".

Muška tura

Ovu "mušku" biokovsku turu (Bast-Šćirovac-Kale-Pozjata-Čikeši) smo odabrali kao jedan u nizu jačih treninga i pripremnih uspona za Monte Rosu na koju se planiramo penjati krajem srpnja.

Obnova markacija oko Lokvičićkih jezera

Ove nedjelje konačno je na red došla obnova markacija na kružnoj stazi oko Lokvičićkih jezera. Na žalost, zabrinjavajuća je istina kao i kod prosijecanja i čišćenja naših staza, ovoj oko Lokvičićkih jezera, kanjonom Badnjevice ili na biokovskoj stazi od Čikeša do Grljka nije bilo odaziva članova društva.

Dani dalmatinskih planinara 2017.

Prema tradiciji i ove godine održani su Dani dalmatinskih planinara u organizaciji PD "Svilaja" iz Sinja, a gdje drugdje nego na mitskoj sinjskoj planini Svilaji kod planinarskog doma "Orlove stine".

Dani hrvatskih planinara 2017.

I ove godine pohodili smo najveću planinarsku svečanost u Hrvata, a to su Dani hrvatskih planinara 2017. koji su uz pokroviteljstvo HPS-a održani na otoku Mljetu u mjestu Babino polje, baš kao i prije pet godina.

Turno na Jaram

Zima se približila svome kraju, a snježni pokrivač sve je tanji i tanji pa je takvo stanje iziskivalo žurnu mobilizaciju društvenih turaša kako bi još jednom ove zime turirali prije nego spreme i konzerviraju turno opremu.

Memorijal "Ivan Jukić - Ikela"

Tradicionalni sedmi memorijalni pohod kroz Brinu "Ivan Jukić - Ikela" kojeg svake godine organiziraju naši dragi susjedi planinari iz HPD "Pločno" - Posušje, u znak sjećanja na svoga tragično stradalog člana i jednog od osnivača društva, održan je i ove nedjelje 8. siječnja.

Sveto brdo

Kako i priliči u ove tople i sunčane predblagdanske dane za uspon smo izabrali velebitski vrh Sveto brdo da bi barem malo razbili monotoniju uspona po vrhovima bližih nam planina u okružju.

Ljubuša

Uspon na hercegovačku planinu Ljubušu nije bio planiran i dogodio se sasvim slučajno. Da bude još zanimljivije, to su uradile dvi grupe naših članova i to s različitih strana, a da jedni za druge uopće nisu znali dok se nisu sreli na samom vrhu pristupivši istovremeno.

FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de