Kotišina - Vošac - Makar

Prema planu uspona, prošle nedjelje na rasporedu je bila tura s južne strane Biokova, uspon iz Kotišine na vrh Vošac sa silazom u Makar.

Po prohladnom i vrlo vjetrovitom vremenu na ovaj atraktivan izlet se odazvalo samo četvero naših članova predvođenih neizbježnim pridsidnikom te spoju mladosti i iskustva, tj. našim najstarijim članom Ivicom i najmlađim članicama Anom i Marijom. Usponu su se priključila i dvojica naših prijatelja iz zagvoškog HPD "Sveti Jure", Žuti i Jadro. Prije samog uspona ekipa je na kratko posjetila čuveni botanički vrt kojega je utemeljio nadaleko poznati svećenik fra Jure Radić. S obzirom na oblačan i hladan dan uz sve jaču buru koja je puhala s Biokova uputili su se stazom prema Pržinovcu gdje ih je po izlasku na plato dočekao jaki nalet vjetra pa nije bilo stajanja do Štrbine pod Vošcem. Tu su se razdvojili jer su stariji želili što prije sići u Makar zbog orkanskih udara bure i sve hladnijeg vremena, a troje mlađih nije odustao od uspona na Vošac. Na sreću, dom je bio otvoren i dobro ugrijan pa su se sklonili od nevremena kako bi marendali i odmorili se. Tu su ih ugostili članovi SAK "Ektrema" s kojima su se zadržali u ugodnom razgovoru i razmjeni iskustava. Ovom prilikom se zahvaljujemo domaćim planinarima na dobrodošlici i srdačnosti kojom su ugostili naše članove. Nakon dva sata silaska uz jak vjeter i hladnoću spustili su se u Makar da bi malo kasnije već bili na piću na makarskoj rivi gdje su susreli s dragim prijateljima planinarima iz splitskog "Mosora" koji su također planinarili podnožjem Biokova.

Pogledajte i foto prilog sa nedjeljne ture po Biokovu...     

DSC03821

DSC03827

DSC03833

DSC03835

DSC03836

DSC03820

DSC038444

DSC03848

DSC03855

DSC03854

DSC03868

DSC03863

DSC03869

DSC03865

DSC03864

 

FUVI0111ADANAUL
FREE Joomla! template "Adana"
joomla 1.6 templates by funky-visions.de